Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy.
Vacus
Masz pytania?
Dzwoń: +48 12 267 77 55
Pisz: biuro@vacus.pl
Przepisy »

Dorsz sous vide


Dorsz sous vide


Składniki (2 porcje): 
Polędwica z dorsza - na każdą porcję ok. 160 g (ok. 300 -320 g)
2 buraki średniej wielkości
2 duże marchewki
kilka czarnych oliwek
100 - 200 ml bulionu
1 papryczka chilli
2 gałązka pietruszki
masło
ocet balsamiczny
sól, pieprz 

Wykonanie:

Dorsza dzielimy na porcje ok. 160 g i wkładamy każdą część do osobnego worka próżniowego, przystosowanego do gotowania sous vide, razem z połową papryczki chilli (bez pestek) i gałązką pietruszki. Tak przygotowane woreczki pakujemy próżniowo przy użyciu zgrzewarki i gotujemy metodą sous vide w temperaturze 56
°C, przez 30 minut.

W tym czasie pieczemy 2 średniej wielkości buraki, w 160°C, w folii aluminiowej, ok. 45 minut. Kroimy na ósemki, podsmażamy na maśle, dodajemy octu balsamicznego do smaku, przyprawiamy solą, pieprzem.

Jednocześnie pieczemy kilka czarnych oliwek w takiej samej temperaturze - 160°, przez 15 minut, do wysuszenia. Po wysuszeniu blendujemy oliwki, z których powstaje proszek oliwkowy.

Obieramy marchewki, kroimy na małe cząstki, podsmażamy marchew na maśle i zalewamy (50 – 100 ml) wcześniej przygotowanym bulionem. Dodajemy sól, pieprz do smaku. Marchewkę blendujemy i przeciskamy przez sitko.

Po 30 minutach gotowania sous vide, wyjmujemy dorsza z wody i z woreczków. Wrzucamy go na mocno rozgrzaną patelnię z masłem, stroną od skóry i podsmażamy przez 10 s. Ściągamy z patelni.

Podajemy. Tworzymy własną kompozycję z puree z marchewki, proszku oliwkowego, buraczków, na których układamy dorsza wraz z papryczką chilli i gałązką pietruszki. Potrawę możemy dodatkowo ozdobić dostępnymi nam środkami.

 Płatności on-line realizuje:
Wysyłki realizują:
współpraca i reklama
opracowanie Prekursor