Worki moletowane

Woreczki do gotowania sous vide

Worki próżniowe R-Vacuum

59,77 zł
worki moletowane jakości Premium grubość: 95µm sprzedawane, w zależności od wymiaru, po 50 lub 100 sztuk Wybierz rozmiar woreczków z poniższej listy:
Worki moletowane biodegradowalne VestaEco Worki moletowane biodegradowalne VestaEco 2
Ostatnie sztuki w magazynie
93,00 zł
Cena za opakowanie 50 sztuk. woreczki z moletowaniem zaprojektowane i przetestowane w USA wykonane z surowców odnawialnych, ulegających rozkładowi pakowanie próżniowe | mrożenie | gotowanie sous vide Wybierz rozmiar woreczka z poniższej listy:
Worki moletowane

Worki do steków - zestawy

252,34 zł 271,34 zł
Każdy komplet zawiera: worki do dojrzewania wołowiny A-vac (4 sztuki) worki moletowane extra mocne 250 x 300 mm DRY AGER (50 sztuk) do pakowarek próżniowych. Szczegółów szukaj w tabeli rozmiarów.
Woreczki do gotowania sous vide

Worki do sous vide zamykane struną

39,90 zł
Opakowanie: 25 sztuk woreczki moletowane, zamykane z jednej strony struną przeznaczone do pakowarek próżniowych odpowiednie do gotowania sous vide
Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Worki moletowane – co to znaczy?

Worki próżniowe moletowane charakteryzują się taką budową folii, na której znajduje się widoczna struktura (nie są gładkie). Dzięki niej powstają liczne mikro kanaliki, które umożliwiają usuwanie powietrza podczas pracy zgrzewarki listwowej. W przypadku folii gładkiej byłoby to niemożliwe, gdyż obie ścianki opakowania przywarłyby do siebie blokując ujście dla powietrza. Wystarczy, że jedna ścianka woreczka pokryta jest „moletowaniem”, by urządzenie do pakowania próżniowego wykonało poprawne zamknięcie. Na rynku istnieje wiele folii moletowanych różniących się od siebie wyglądem struktury – może być drobniejsza lub większa, kwadratowa lub pionowa. Użytkownicy pakowarek próżniowych zauważają różnice w sposobie ich zamykania. Bardzo drobna postać struktury, jak w przypadku oferowanych woreczków R-vacuum czy folii w rękawie E-vac, sprawia, że proces zachodzi bardzo sprawnie i szybko. Marka Magic Mac proponuje w alternatywie pionowe kanaliki, bardzo lubiane przez licznych użytkowników. Odpowiednia grubość materiału zapewnia dodatkowo wykonanie poprawnego, w 100% szczelnego zgrzewu.

Do jakich urządzeń stosujemy worki moletowane?

Ten rodzaj opakowań dedykowany jest do tzw. listwowych pakowarek próżniowych, które stanowią najpopularniejszy wariant urządzenia użytkowanego w gospodarstwach domowych. Taka pakowarka nie posiada komory, a zamykany woreczek znajduje się poza urządzeniem.

Rozmiary worków moletowanych

Nasz sklep oferuje największy wybór gotowych worków próżniowych. Będą to zarówno niewielkie opakowania tj. 10 x 10 cm, jak i bardzo duże rozmiary worków - np. 70 x 100 cm. Obiekty, które zamierzamy pakować próżniowo mogą mieć różne wymiary, dlatego dostarczamy cały przekrój możliwości, by każdy znalazł optymalne rozwiązanie. Najczęściej wybierane wielkości worków na żywność to: 16 x 25 cm, 20 x 30 cm oraz 25 x 35 cm.

Różne rodzaje oferowanych worków moletowanych

W naszej ofercie znajdziecie wiele interesujących propozycji gotowych opakowań czy folii z rolki, posiadających strukturyzowaną powierzchnię. Wartą rozważenia propozycją są woreczki biodegradowalne VestaEco, w 100% przyjazne dla środowiska. Miłośnicy steków znajdą także produkt dla siebie – oryginalnie wyglądające czarne worki moletowane DRY AGER z miejscem na opis. Każdy kto pakuje próżniowo mięso, z pewnością doceni worki z wbudowanych paskiem chłonącym. Większość produktów spełnia wysokie wymagania, dopuszczające folię do gotowania popularną metodą sous vide.

Do pakowania próżniowego żywności

Najważniejszym przeznaczeniem worków moletowanych jest przechowywanie żywności. Folia, z jakiej powstają powinna być zatem w pełni bezpieczna do tego celu. Proces mrożenia, gotowania, parzenia czy stosowania w mikrofalówce wymaga konkretnych parametrów folii. To ważne żeby podczas obróbki termicznej nie dochodziło do uwalniania szkodliwych substancji do jedzenia. Zwróćmy uwagę także na grubość folii, która wpływa na wytrzymałość woreczka i nieprzepuszczalność. Ostre krawędzie czy kości wymagają dodatkowego zabezpieczenia lub naprawdę grubej folii.

Produkt dodany do ulubionych
Dodano do porównania