Urządzenia sous vide

Zestaw Sous Vide cyrkulator...
 • -50,00 zł
Zestawy Sous Vide

Zestaw Sous Vide cyrkulator + woreczki

LX0020.4
747,50 zł 797,50 zł
Zestaw obejmuje:- cyrkulator Sous Vide LX.20- woreczki moletowane 16 x 25 cm (50 sztuk)- woreczki moletowane 20 x 30 cm (50 sztuk)
Zestawy Sous Vide

Zestaw Sous Vide dla hobbystów

LX0020 min
941,85 zł 1 046,50 zł
Zestaw obejmuje:- cyrkulator Sous Vide LX.20- wanna sous vide 12 litrów z deklem- woreczki moletowane 16 x 25 cm (50 sztuk)- woreczki moletowane 20 x 30 cm (50 sztuk)
Akcesoria do Sous Vide

Wanna Sous Vide z deklem

LX0027
249,00 zł
Wanna z deklem i otworem na cyrkulator. Idealnie dopasowana do cyrkulatora LX.20 Stick. Uwaga: wanna widoczna na filmie ma pojemność 22 litrów.
Zestaw Sous Vide dla profesjonalistów
 • -150,06 zł
Obecnie brak na stanie
Zestawy Sous Vide

Zestaw Sous Vide dla profesjonalistów

LX0020 full
1 140,44 zł 1 290,50 zł
Zestaw obejmuje:- cyrkulator Sous Vide LX.20- wanna sous vide 12 litrów z deklem- rozdzielacz do woreczków- książka Sous-Vide z przepisami (niemieckojęzyczna)- woreczki moletowane 16 x 25 cm (50 sztuk)- woreczki moletowane 20 x 30 cm (50 sztuk)
Zestaw Sous Vide z pakowarką LAVA Zestaw Sous Vide z pakowarką LAVA 2
 • -190,00 zł
Zestawy Sous Vide

Zestaw Sous Vide z pakowarką LAVA

VL0300W full
3 474,50 zł 3 664,50 zł
Zestaw obejmuje: - pakowarka próżniowa LAVA V.300W (biała) z edycji limitowanej- cyrkulator Sous Vide LX.20- wanna sous vide 12 litrów z deklem- rozdzielacz do woreczków- woreczki moletowane 16 x 25 cm (50 sztuk)- woreczki moletowane 20 x 30 cm (50 sztuk)
Zestaw Sous Vide z... Zestaw Sous Vide z... 2
 • -145,62 zł
Zestawy Sous Vide

Zestaw Sous Vide z cyrkulatorem LAVA

LX0020 ZES
875,00 zł 1 020,62 zł
Zestaw obejmuje: cyrkulator sous vide LX.20 wannę do gotowania sous vide z deklem rozdzielacz do worków ze stali nierdzewnej
Akcesoria do Sous Vide

Zestaw akcesoriów do sous vide z wanną

LV-SVSET
419,60 zł 524,50 zł
W zestawie: wanna do sous vide 12L wiszący rozdzielacz do woreczków worki R-vac 16 x 25 cm (50 szt.) worki R-vac 15 x 30 cm (50 szt.) worki R-vac 20 x 30 cm (50 szt.) Zestaw nie obejmuje cyrkulatora do gotowania sous vide.
Pokazano 1-21 z 21 pozycji

Alternatywna metoda gotowania stosowana przez mistrzów kuchni

Gotowanie nie musi wiązać się z tradycyjnym smażeniem i kuchnią, w której wszystkie aromaty i zapachy mieszają się ze sobą. Gotować można również innymi, mniej konwencjonalnymi metodami, które pozwalają na przygotowanie klasycznych potraw w nowym wydaniu. Alternatywę taką stanowi metoda sous-vide, która od kilkunastu lat staje się coraz bardziej popularna i z luksusowych, drogich restauracji, powoli trafia także do domowych kuchni.

Obco brzmiąca nazwa sous-vide, pochodzi z języka francuskiego i znaczy „w próżni”. Polega na gotowaniu potraw w szczelnie zamkniętych workach, które zapobiegają wydostawaniu się aromatów i płynów, dzięki czemu zapachy nie unoszą się w całej kuchni, a pozostają w jedzeniu. Dania gotuje się w wodzie, w niższych temperaturach – od kilku, do nawet kilkunastu godzin. Dzięki temu, uzyskujemy równomiernie podgrzaną potrawę, bez niedogotowania w środku lub przegotowania na zewnątrz. Jedzenie przygotowane tym sposobem jest bardziej wyraziste i aromatyczne. Metodą tą można przygotowywać mięsa, owoce, warzywa – słowem, wszystko.

Technologia sous-vide odkryta została już w 1799 roku, choć na restauracyjne sale wkroczyła dopiero w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Wtedy to francuskie i amerykańskie firmy ulepszyły produkowane opakowania próżniowe oraz folie do zastosowań spożywczych. Metoda jest stale używana przez największych mistrzów kucharskich. Właściciel jednej z restauracji wyróżnionej trzema gwiazdkami Michelin (która nota bene w 2005 roku została wybrana najlepszą restauracją na świecie), Heston Blumenthal, stale wykorzystuje sous-vide w swojej kuchni, a samą metodę określa „największym postępem w technologii gotowania od dekad”.

Jeśli chcesz spróbować potraw niczym z najlepszych i najsłynniejszych restauracji, to musisz spróbować dań przygotowanych metodą sous-vide!

Jak przygotować potrawę sous-vide?

Sposób przygotowania nie jest skomplikowany i trudny do wykonania. Można go streścić w kilku prostych krokach. Potrzeba nam jedynie odpowiednich urządzeń oraz oczywiście przepisu i składników naszej potrawy.

 • Pierwszym krokiem jest podgrzanie wody do wymaganej temperatury. Do różnych mięs stosuje się różne zakresy temperatur – w zależności, czy chcemy bardziej czy mniej miękką i soczystą potrawę. Przykładowo, aby uzyskać przepyszną pierś z kurczaka, gotuje się ją najczęściej w zakresie od ok. 60 do ok. 66 stopni Celsjusza.
 • Następnym etapem jest przygotowanie i doprawienie dania.
 • W kolejnym kroku musimy skorzystać z pakowarki próżniowej, która zapewni szczelne zamknięcie potrawy w specjalnych woreczku, przystosowanym do gotowania sous-vide.
 • Czwartym krokiem jest wybranie czasu gotowania. Metodą sous-vide gotujemy wolniej niż w tradycyjny sposób, ale w zamian zyskujemy dużo lepszy, intensywniejszy smak. Potrawy możemy gotować od kilkudziesięciu minut, do nawet 2 dni – wszystko zależy od samego dania (różne gatunki mięs potrzebują innych temperatur), docelowej miękkości i wysokości nastawionej temperatury.
 • Ostatnim etapem jest odpowiednie przygotowanie na talerzu naszej potrawy. Po otwarciu woreczków, danie można jeszcze ostatecznie doprawić, lub lekko opiec (aby mięso było z zewnątrz chrupiące i lepiej się prezentowało).

Jeśli nie chcemy jeść od razu – nic nie szkodzi, przygotowane danie można pozostawić w woreczku izamrozić, a następnie podgrzać w dogodnym momencie, by cieszyć się świeżym, wyjątkowo smacznym i aromatycznym posiłkiem.

Urządzenia do sous-vide

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz wszystkie niezbędne urządzenia do przygotowania potraw metodą sous-vide. Posiadamy m.in.:

 • cyrkulatory zanurzeniowe,
 • specjalistyczne termostaty,
 • kulki izolacyjne (używane zamiast pokrywek),
 • wanny z poliwęglanu,
 • sprzęt do metody sous-vide o różnej pojemności – zarówno jedno, jak i dwukomorowy.

Sprawdź nasz sprzęt , wybierz odpowiedni dla siebie i odkryj gotowanie na nowo!

Produkt dodany do ulubionych
Dodano do porównania