Pakowanie próżniowe żywności to świetny sposób na poprawę komfortu życia. Zalet korzystania ze zgrzewarki jest mnóstwo. Przyjrzymy się bliżej cechom tych urządzeń, sprawdzimy ich walory i podpowiemy czym się kierować przy ewentualnym zakupie.

Pakowanie próżniowe, to stosowana na całym świecie metoda przechowywania żywności. Dzięki jej unikalnym cechom, produkty bardzo długo zachowują świeżość, a my oszczędzamy swój czas, pieniądze i nie marnujemy więcej jedzenia.

Jak działa domowa zgrzewarka?

Dostępne na rynku zgrzewarki działają na podobnej zasadzie. Produkt spożywczy umieszcza się w foliowym opakowaniu, a jego końcówkę w zgrzewarce, która wyciąga tlen, podnosi zawartość CO2 i obniża ciśnienie. Ostatni etap pakowania próżniowego to hermetyczne zamknięcie opakowania. Dobra pakowarka próżniowa zatrzymuje procesy psucia się produktów – utratę świeżości, wysychanie, rozwój bakterii i grzybów czy jełczenie.

Do jakich produktów przydaje się pakowaczka próżniowa?

Pakowanie próżniowe żywności umożliwia przechowywanie mięs, wędlin, ryb, serów, owoców i warzyw, pieczywa, ciast, babeczek, wszystkich możliwych dań gotowych – zup lub posiłków obiadowych. System nadaje się zarówno do przechowywania produktów sypkich, stałych, jak i płynnych (z użyciem słoików lub pojemników!). Warto zwrócić uwagę na urządzenia, które udostępniają taką możliwość.

Zgrzewarka próżniowa dla domu

Domowa zgrzewarka próżniowa CHAMPION z miejscem na folię
i wbudowanym nożykiem (marka Magic Vac)

Jakie korzyści daje posiadanie pakowarki próżniowej?

Najważniejszą jest ograniczenie strat w jedzeniu – nie musisz już wyrzucać tego, czego nie zdążyłeś zjeść i martwić się o świeżość przechowywanych produktów. To też ogromna wygoda dzięki planowaniu. Każdą ugotowaną potrawę możesz podzielić na porcje i przechowywać tak, jak lubisz – w lodówce czy zamrażarce. Dzięki temu zawsze masz pod ręką gotowe posiłki, a rzadsza konieczność zakupów i gotowania, to oszczędność cennego czasu oraz pieniędzy. W lodówce i zamrażarce możesz bez trudu utrzymywać porządek. To także ogromna wygoda przy małych dzieciach i podczas wakacyjnych wyjazdów. Walory hermetycznego pakowania żywności można mnożyć!

Jaką zgrzewarkę warto zakupić do domu?

Wybór dostępnych urządzeń jest naprawdę spory. Na co zatem zwrócić uwagę, żeby maksymalnie wykorzystać potencjał z jego posiadania? Przeanalizuj dodatkowe możliwości i ofertę akcesoriów poszczególnych marek. To one wpływają na to jak efektywnie korzystamy z naszej domowej pakowarki.

  • Przystawka do zamykania słoików – Nie każda marka urządzeń oferuje takie praktyczne akcesorium, jakim jest nasadka próżniowa na popularne słoiki. Otwiera to wiele możliwości w codziennej kuchni. Zwykły słoik świetnie sprawdzi się do przechowywania porcjowanych zup, makaronów, sosów. Możesz w nim przechować także produkty sypkie, bakalie, suszone grzyby i wiele więcej. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie!
  • Regulacja siły podciśnienia – jeśli posiadasz potrzebę przechowywania delikatnych i wrażliwych produktów spożywczych, zwróć uwagę jak zostało to rozwiązane w określonym modelu. Wszystkie pakowarki marki LAVA posiadają w zestawie lub za dodatkową dopłatą specjalny element umożliwiający zmniejszenie siły wytwarzanego podciśnienia. Inny producent, Magic Vac w wybranych urządzeniach (np. CHAMPION, PERFETTA) postawił na funkcję zamykania pulsacyjnego. To bardzo wygodny sposób, polegający na przerywaniu czynności usuwania powietrza w momencie zwolnienia przycisku. Proces zatrzymuje się natychmiastowo, a Ty możesz za sprawą innego przycisku wywołać zgrzewanie woreczka.
  • Funkcja marynowania – wytwarzanie próżni sprzyja szybkiemu wchłanianiu się przypraw, a co za tym idzie przyspiesza znacząco proces marynowania. Zrobisz to z użyciem każdej pakowarki, ale tylko nieliczne modele posiadają profesjonalną funkcję marynowania w postaci powtarzających się cykli próżniowych. Przykładem takiego urządzenia jest zgrzewarka listwowa PERFETTA (Magic Vac) – w której za sprawą jednego przycisku i dodatkowego pojemnika uruchamiasz specjalny cykl marynujący.
  • Maksymalna wygoda - jeśli cenisz sobie pomysłową wygodę i lubisz sprytne rozwiązania, Twoje zainteresowanie może wzbudzić uwzględnione miejsce na rolkę folii i wbudowany nożyk do jej docinania. Takie zalety znajdziesz w nowoczesnych modelach od Magic Vac: CHAMPION, PERFETTA

Funkcjonalna zgrzewarka próżniowa

Zgrzewarka próżniowa PERFETTA z funkcją marynowania od Magic Vac

Praktyczne pojemniki z serii Executive zamykane próżniowo zgrzewarkami marki Magic Vac

Worki moletowane z miejscem
na opis włoskiej marki Magic Vac

Zgrzewarka próżniowa LAVA z przystawką
do zamykania szklanych słoików

Na pytanie czy warto posiadać zgrzewarkę próżniową w domu, odpowiadamy zdecydowane TAK. Jak widać, obecnie urządzenia te stały się bardziej funkcjonalne i pozwalają na więcej niż standardowe zamykanie żywności w woreczki. Pomysłowe akcesoria uzupełniające pomagają mądrze gospodarować jedzeniem, wygodnie i bezpiecznie je przechowywać, ciesząc się świeżością znacznie dłużej. W czasach kiedy poszukujemy oszczędności zarówno czasu i pieniędzy, powinniśmy sięgać po takie rozwiązania!

Powiązane produkty

Pakowarki próżniowe domowe

Pakowaczka CHAMPION z nożykiem do folii

Magic Vac
MV V212PK1
759,00 zł
W komplecie: 1 x rolka folii moletowanej 30 cm x 3 m | 5 x worek 20 x 30 cm | przewód do zamykania pojemników i akcesoriówPROMOCJA: Dopłać 1 zł i zamów w zestawie z dodatkową przystawką do zamykania słoików! szerokość listwy zgrzewającej: 30 cm funkcja zamykania pulsacyjnego tryby zamykania humid&dry wbudowane miejsce na rolkę folii wbudowany nożyk...
Pakowarki próżniowe Premium

Pakowarka PERFETTA z funkcją marynowania

Magic Vac
1 549,00 zł
W komplecie: 1 x rolka folii moletowanej 30 cm x 3 m | 5 x worek 20 x 30 cm | przewód do zamykania pojemników i akcesoriówPROMOCJA: Dopłać 1 zł i zamów w zestawie z dodatkową przystawką do zamykania słoików! szerokość listwy zgrzewającej: 30 cm funkcja zamykania pulsacyjnego funkcja marynowania regulacja czasu zgrzewania wbudowane miejsce na rolkę folii...
Akcesoria do pakowarek

Przystawka do wekowania słoików

VL0193
109,00 zł
Oferowane przystawki do zamykania słoików pasują do każdej pakowarki próżniowej LAVA lub dowolnej pakowarki MAGIC VAC.Podczas zamawiania zaznacz odpowiednią markę posiadanego urządzenia! (przystawki się różnią!)
Pakowarki próżniowe Premium

Zgrzewarka listwowa V.200 Premium

Lava
1 945,00 zł
5 lat gwarancji*  |  20 lat dostępności części zamiennych  |  Darmowa wysyłka Zamów samo urządzenie lub w atrakcyjnym zestawie. *dla osób prywatnych. Gwarancja dla firm wynosi 2 lata.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do ulubionych
Dodano do porównania

Zbieramy pliki cookies dla poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.