Jednym z ważnych atutów, a zarazem wyróżników, pakowarek próżniowych marki LAVA, jest możliwość podpięcia specjalnej przystawki do wekowania słoików. Ta sprytna nasadka na słoik pozwala wyciągnąć powietrze zgromadzone w jego wnętrzu, czego naocznym dowodem staje się charakterystycznie wklęsła pokrywka.

Zawekowanie słoika z żywnością chroni ją przed szkodliwym działaniem powietrza, pozwala znacząco wydłużyć świeżość, a także zapobiec mieszaniu zapachów w lodówce.

Należy pamiętać, że zamknięcie próżniowe nie zastępuje pasteryzacji, której towarzyszy dodatkowa obróbka termiczna, ale sprawdzi się doskonale w wielu przypadkach, w których pasteryzacja ta nie jest wymagana.

Niejednokrotnie szklane słoiki mogą wejść w rolę powszechnie znanych pojemników próżniowych, służąc do przechowania potraw, zup, sosów, ziół, słodyczy, warzyw, czy np. świeżych soków.

W kuchni każdej gospodyni domowej znajdują się produkty używane rzadko, a ich otwarcie rozpoczyna szybki proces psucia i utraty jakości. W takich przypadkach zamknięcie próżniowe może przyjść z pomocą i uchronić przed niepotrzebnym marnowaniem jedzenia.

Tak zamknięte słoiki doskonale sprawdzą się podczas rodzinnego wyjazdu, na który chcemy zabrać przygotowane wcześniej domowe obiady.  Pamiętajmy jednak, że takie zamknięcie nie zastępuje samej lodówki!

Przystawka LAVA do wekowania słoików
Zamykanie próżniowe słoików
Próżniowe zamykanie słoików

Z jakimi pakowarkami zadziała przystawka wekująca?
Nasadka do zamykania próżniowego pasuje do wszystkich modeli pakowarek LAVA. W przypadku urządzeń z manometrem (V.300, V.300P i V.300 biała lub czarna, V.350P, V.400 i modele wyższe) proces wyciągania powietrza jest najlepiej widoczny, bo zobrazowany na precyzyjnym zegarze podciśnienia.

Z jakimi słoikami zadziała przystawka wekująca?
Nie każdy słoik nadaje się do zastosowania z nasadką wekującą. Ważna jest jego średnica (ok. 8 do 9 cm) i budowa szyjki. Oferta Vacus zawiera wybrane modele słoików, które są odpowiednie do użytkowania z przystawką. To popularne na rynku słoiki, dlatego istnieje duża szansa, że znajdziemy je przypadkiem w swojej spiżarni.

Szkło zapewnia wysoką próżnię
Szkło stanowi dobry materiał do przechowywania żywności, a także daje możliwość wytworzenia większego podciśnienia niż w przypadku pojemników z tworzyw sztucznych.

Pakowarki próżniowe LAVA

Powiązane produkty

Pakowarki próżniowe Premium

Pakowarka próżniowa V.300 Premium

Lava
2 439,00 zł
5 lat gwarancji*  |  20 lat dostępności części wymiennych  |  Darmowa wysyłka Zamów samo urządzenie lub w atrakcyjnym zestawie. *dla osób prywatnych. Gwarancja dla firm wynosi 2 lata.
Akcesoria do pakowarek

Przystawka do wekowania słoików

VL0193
119,00 zł
Oferowane przystawki do zamykania słoików pasują do każdej pakowarki próżniowej LAVA lub dowolnej pakowarki MAGIC VAC.Podczas zamawiania zaznacz odpowiednią markę posiadanego urządzenia! (przystawki się różnią!)
Pakowarki próżniowe Premium

Zgrzewarka listwowa V.200 Premium

Lava
2 119,00 zł
5 lat gwarancji*  |  20 lat dostępności części zamiennych  |  Darmowa wysyłka Zamów samo urządzenie lub w atrakcyjnym zestawie. *dla osób prywatnych. Gwarancja dla firm wynosi 2 lata.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do ulubionych
Dodano do porównania