Dry-Aging, czyli kruszenie na sucho to sposób uszlachetniania mięs kulinarnych i wyrobów wędliniarskich, znany od bardzo dawna. Kiedy stawiamy na stole wykwintne wędliny, szynki, kiełbasy to często pośród nich są także te cieniutko pokrojone, długodojrzewające. Wielokrotnie dopełniają one potraw, które uświetniają przygotowane przez nasz przyjęcie. Może to być szynka długodojrzewająca w połączeniu z rukolą, ze szparagami albo na swojski sposób, położona po prostu na świeżym chlebie.

Wędliny długodojrzewające to również cenne źródło białka i energii, o czym wiedzą Ci, którzy jeżdżą na wyprawy górskie, zajmują się bushcraftem, czy są wystawieni na inne trudne warunki… albo kochają kino;) Wszyscy, którzy mieli przyjemność obejrzeć film „Śniegi Wojny”, zobaczyli jaką radość sprawiła lotnikom odnaleziona żelazna rezerwa w podłodze chaty w górach. Znaleźli oni wśród wiktuałów wędlinę długodojrzewającą i m.in. to właśnie jej smak zaprowadził pokój w zwaśnionej grupie.

Warto zaprosić na nowo sztukę dojrzewania na sucho mięs kulinarnych i wędlin do swojego domowego albo menu. Z pewnością efekt tej sztuki spotka się z pozytywnych zaskoczeniem domowników czy gości. Jak to zrobić? Wypróbuj worki do dojrzewania lub zainwestuj w szafę do sezonowania mięsa.

Szafa do dojrzewania wołowiny DRY AGER
Dojrzewanie wołowiny w domu
Worki do dojrzewania mięsa
Zalety pakowarek próżniowych LAVA

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych
Dodano do porównania

Zbieramy pliki cookies dla poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.