Pakowarki próżniowe LAVA

Niemieckie pakowarki próżniowe bezkomorowe marki Lava to, bez względu na zastosowanie, wieloletnia inwestycja w jakość i niezawodność.

Perfekcyjnie dopracowywane urządzenia są dalekie od masowej produkcji w oparciu o najtańsze części.

Pakowaczki próżniowe Lava, wyprodukowane z pasją, gdzie priorytetem stało się stworzenie poręcznego urządzenia o wysokiej wydajności, które spełni oczekiwania Klienta, zarówno w sporadycznym jak i częstym, codziennym użytkowaniu.

Pakowarki Lava, znane są na całym świecie, gromadząc niezależne opinie, potwierdzające wysoką jakość sprzętu i najlepsze efekty zastosowania technologii pakowania próżniowego.

  • Zgrzewarki są produkowane z wysokiej jakości niemieckich części, dzięki czemu, bez obaw, oferujemy, nieodpłatnie, aż 5 lat gwarancji!
  • Gwarancja dostępności części zamiennych przez 20 lat od momentu zakupu sprzętu.
  • Maksymalne bezpieczeństwo, z podwójnym a nawet potrójnym zgrzewem, co stanowi niezawodne zamknięcie woreczka.
LTP

LtpLava turbo pump system – Innowacyjny system oferujący najbardziej wydajne pompy próżniowe, do 35 l/min., umożliwiając szybką pracę, nawet w przypadku zamykania dużych worków. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wysokiej jakości pompy próżniowej, podwójnie łożyskowanej, która charakteryzuje się wyjątkowo cichą i szybką pracą.

LCS

LCSLava Close System – opatentowany system zamykania, który przyśpiesza pracę, jest wygodny i praktyczny. Pokrywa urządzenia nie musi być przytrzymywana podczas procesu zamykania próżniowego.

regulacja podciśnienia

Regulacja ciśnienia L+ Szczególnie ważne przy zamykaniu produktów wrażliwych na zgniecenie. Aby w pełni korzystać z tej funkcji zaleca się wybór urządzenia wyposażonego w manometr.

separator

Separator (specjalny pojemnik) – chroni pompę przed wnikaniem cieczy, może być łatwo wyjęty i osuszony (Modele od V.100 do V.333).

praca na różnej grubości workach

Praca na workach i opakowaniach do 200mµ - to bardzo ważne, gdyż nie napotkamy problemu dostępności odpowiednich worków! Każdy model urządzenia ma regulowany czas zgrzewania, dzięki czemu doskonale dostosuje się do różnego rodzaju opakowań.

części zamienne

Części zamienne – wszystkie uszczelki wewnątrz urządzenia oraz taśmy uszczelniające nadają się do prostej, samodzielnej wymiany, bez konieczności odsyłania urządzenia do punktu serwisowego i długiego oczekiwania na zwrot sprzętu. Większość urządzeń dostępnych na rynku nie posiada takiej możliwości. 

listwa zgrzewająca

Listwa zgrzewająca – długość listwy w urządzeniach Lava wynosi od 34 do aż 121 cm (V.500XXL) dzięki czemu nawet najbardziej wymagający Klient znajdzie rozwiązanie dla siebie.

extra mocne podciśnienie

Extra mocne podciśnienie - maksymalne podciśnienie uzyskiwane przez pakowarkę listwową Lava wynosi -0,97 bara (model V.500) dla jeszcze lepszej skuteczności i utrzymania świeżości na dłużej. Model V500 osiąga takie wyniki dzięki trzem pompom próżniowym, przy budowie których nie zastosowano żadnych plastikowych części, mogących obniżyć ich jakość.

wytrzymałość i solidność

Wytrzymałość i solidność – pakowaczki Lava mogą być użytkowane ciągle, do 1000 zgrzewów pod rząd, bez obawy przegrzania. Doskonale nadają się zatem do zastosowania komercyjnego.

manometr

Precyzyjny wyświetlacz – manometr – wskaźnik umożliwia kontrolę podciśnienia, dokładnie wskazuje uzyskane podciśnienie. Dostępny w wybranych modelach urządzeń.

prosta obsługa

Przyjazna, prosta obsługa – Funkcjonalne urządzenia, których obsługa nie powoduje trudności. Każdy przełącznik opisany w języku polskim.

Instrukcja obsługi pakowarki LAVA

A – Silnik pompy o długiej żywotności z wysokiej jakości łożyskiem kulkowym. Pompy zatem pracują szczególnie lekko i osiągają satysfakcjonującą wydajność.

B – Próżnia – Maksymalne osiągane podciśnienie wynosi -0,96 bara, by jeszcze skuteczniej i na dłużej chronić produkty spożywcze.

C – LTP – jeszcze szybsza praca, dzięki bardzo wydajnej pompie próżniowej, nawet w przypadku bardzo dużych woreczków

D – Dzięki ponadgabarytowemu transformatorowi, wbudowanemu we wszystkich modelach, nie dochodzi do przegrzania, nawet przy 1000 zgrzewów pod rząd.

E – Stabilna, odporna listwa zgrzewająca, wykonująca zgrzew grubości od 4 -6 mm, w zależności od modelu. Przykładowo, model V.333 wykonuje trzy zgrzewy o grubości 5 mm.

F – Regulowany czas zgrzewania, który możemy idealnie dostosować do rodzaju folii, z której został wykonany woreczek, niezależnie od jego grubości.

G – Lava oferuje urządzenia wykonujące 1, 2 lub 3 zgrzewy. Szczególnie popularna seria Premium wykonuje podwójny zgrzew. Modele wyższe, zgrzewające potrójnie, doskonale nadają się do pakowania produktów z podwyższoną ilością płynów, np. mięsa.

H – Do 1210 mm (model V.500XXL) szerokości listwy zgrzewającej, dzięki czemu jesteśmy w stanie zamknąć naprawdę duże obiekty.

I – Separator płynów – wyciągany element, który chroni pompę przed dotarciem do niej płynów. W prosty sposób można go wyczyścić i wysuszyć.

J – Bardzo precyzyjny manometr – wskaźnik podciśnienia, dostępny w wybranych modelach pakowarek.

K – Wszystkie modele zamykają próżniowo i zgrzewają folię o grubości max. 200 mµ.

L – Woreczki / Pojemniki – każdy model wyposażony jest w funkcję zamykania i zgrzewania woreczków oraz pojemników próżniowych. Specjalna przystawka (dołączana Gratis do wszystkich modeli) wyciąga powietrze z wnętrza pojemnika, naczynia. Bardzo praktyczne i wygodne!

M – Praca w pełni automatyczna – od modelu V.200 istnieje wybór pomiędzy zamykaniem manualnym a automatycznym, które pozwala przyspieszyć i usprawnić pracę.

Zalety pakowarek próżniowych LAVA

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych
Dodano do porównania

Zbieramy pliki cookies dla poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.