Pakowanie próżniowe jedzenia, staje się coraz bardziej powszechną czynnością, ponieważ hermetyczne zabezpieczenie żywności przed dostępem powietrza, wydłuża jej świeżość nawet pięciokrotnie! W artykułach zapakowanych próżniowo nie namnażają się bakterie. Witaminy i składniki odżywcze pozostają w nienaruszonym stanie, co przekłada się na wysoką jakość produktów po ich otwarciu. Mowa również o smaku, aromacie, fakturze i na tym ostatnim skupimy się w tym wpisie.

Na czym polega tryb pulsacyjny?

Kluczową rolę, jeżeli chodzi o wygląd i zachowanie struktury, ma właśnie pakowanie próżniowe- przeprowadzone w trybie pulsacyjnym! Polega on na pełnej kontroli tego co się dzieje podczas pakowania próżniowego w woreczki.

  • Jest idealne do delikatnych przedmiotów, aby uchronić je na przykład przed zgnieceniem / deformacją.
  • Pomaga przygotować produkty do profesjonalnej prezentacji. Zarówno jeśli chodzi o przemysł, jak i zacisze domowe - lepsza ekspozycja towaru.
  • Łatwiejsze rozdzielanie produktów porcjowanych. Przykład – mięso: kotlety czy steki, pakując po kilka, wystarczy przełożyć papierem pergaminowym i zamknąć w nieco delikatniejszy sposób, aniżeli na automacie

Jak to działa?

Tryb pulsacyjny to manualne kontrolowanie poziomu podciśnienia w sposób najbardziej wygodny. Proces usuwania powietrza i wytwarzania podciśnienia znajduje się pod jednym palcem.

Pakowanie delikatnych produktów w ten sposób, wymaga większej uwagi, ale też daje kontrolę nad efektem końcowym! Wystarczy tylko trzymać palec w gotowości na przycisku, obserwować stan podciśnienia wewnątrz opakowania i zareagować w wybranym, odpowiednim dla nas momencie. Taką funkcję posiadają wybrane pakowarki marki Magic Vac.

To takie proste! Naciskając przycisk VACUUM PULSE - sprawiasz, że urządzenie zaczyna wytwarzać próżnię (usuwać powietrze), a zwalniając - kończy.

Czynność tą można wykonywać aż do uzyskania pożądanego efektu, nawet kilkakrotnie. Na koniec należy uruchomić zgrzewanie brzegu folii i gotowe!

Tryb zamykania pulsacyjnego

Do czego sprawdzi się najlepiej?

Pakowanie próżniowe jest technologią, w którą warto zainwestować. Wybierając konkretne urządzenie zwróć uwagę, jakie funkcje posiada.

Zgrzewarka Perfetta, Maxima 2 i Champion od Magic Vac - sprawdzą się idealnie do pulsacyjnego pakowania świeżego pieczywa, ciastek, owoców i wszystkich produktów o miękkiej strukturze.

Ostre krawędzie, jak na przykład kość w mięsie, powinny zostać zabezpieczone przed włożeniem do woreczka, aby go nie uszkodziły. Tutaj również najlepiej powoli i stopniowo działać. Kontrola siły podciśnienia z pewnością okaże się pomocna.

Obecność większej ilości wilgoci w produkcie (np. mięsie) bywa sporym utrudnieniem dla pakowarek listwowych, przy których zaciąganie płynów może być niebezpieczne dla pompy. W takich przypadkach zaleca się zachować ostrożność, a automatyczna praca zgrzewarki tego nie zapewni. Manualny tryb pakujący pozwala na szybką reakcję i przerwanie pracy w momencie gdy wilgoć podejdzie zbyt wysoko.

Pakowanie próżniowe

Wyjątkowe właściwości próżni, które sprawią, że można zupełnie przeorganizować swoje dotychczasowe działanie w kuchni.

  • Planowanie kilkudniowego menu i listy zakupów = oszczędność czasu.
  • Korzystanie z sezonowości i promocji = oszczędność pieniędzy.
  • Pakowanie nadwyżek produktów lub dań = nie marnowanie jedzenia.
  • W przypadku pakowania w folię = więcej miejsca.
  • Ochrona przed obsuszką, przykrymi zapachami i zmienionym smakiem (szczelność opakowań) = najlepsza jakość produktów po rozmrożeniu.
  • Przygotowanie produktu do gotowania sous vide= poznawanie/ korzystanie z nowoczesnych technik przyrządzania posiłków.
  • Sposób na znaczne przyspieszenie marynowania = mniej stresu w nagłych sytuacjach.
Zamykanie próżniowe mięsa
Zgrzewarka próżniowa Champion

Zgrzewarka próżniowa Champion (Magic Vac)

Zgrzewarka próżniowa Perfetta

Zgrzewarka próżniowa Perfetta (Magic Vac)

Zgrzewarka próżniowa Maxima 2 (Magic Vac)

Zgrzewarka próżniowa Maxima 2 (Magic Vac)

Powiązane produkty

Pakowarki próżniowe domowe

Pakowaczka CHAMPION z nożykiem do folii

Magic Vac
MV V212PK1
759,00 zł
W komplecie: 1 x rolka folii moletowanej 30 cm x 3 m | 5 x worek 20 x 30 cm | przewód do zamykania pojemników i akcesoriówPROMOCJA: Dopłać 1 zł i zamów w zestawie z dodatkową przystawką do zamykania słoików! szerokość listwy zgrzewającej: 30 cm funkcja zamykania pulsacyjnego tryby zamykania humid&dry wbudowane miejsce na rolkę folii wbudowany nożyk...
Pakowarki próżniowe Premium

Pakowarka PERFETTA z funkcją marynowania

Magic Vac
1 549,00 zł
W komplecie: 1 x rolka folii moletowanej 30 cm x 3 m | 5 x worek 20 x 30 cm | przewód do zamykania pojemników i akcesoriówPROMOCJA: Dopłać 1 zł i zamów w zestawie z dodatkową przystawką do zamykania słoików! szerokość listwy zgrzewającej: 30 cm funkcja zamykania pulsacyjnego funkcja marynowania regulacja czasu zgrzewania wbudowane miejsce na rolkę folii...
Pakowarki próżniowe Premium

Zgrzewarka próżniowa MAXIMA 2

Magic Vac
1 299,00 zł
W komplecie: 1 rolka folii moletowanej 30 cm x 3 m | 5 x worek moletowany 20 x 30 cm | przewód do zamykania pojemników i akcesoriów Magic Vac | praktyczny nożyk do folii Magic Cutter | polska instrukcja PROMOCJA: Dopłać 1 zł i zamów w zestawie z dodatkową przystawką do zamykania słoików! półprofesjonalne urządzenie wydajna podwójna pompa 18 l/min....

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do ulubionych
Dodano do porównania

Zbieramy pliki cookies dla poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.