Model CHAMPION nie należy do małych, kompaktowych urządzeń. Jego długość przekracza pół metra, by móc pomieścić zarówno szeroką listwę zgrzewającą jak i wygodny panel sterujący. Niewielka szerokość obudowy (jedyne 17,5 cm) wpływa na wrażenie smukłości i sprawia, że w praktyce sprzęt wcale nie zajmuje wiele miejsca na kuchennym blacie.

Po bokach urządzenia znajdują się przyciski zwalniające pokrywę. Gdy ją uniesiemy, od razu zobaczymy kilka ważnych zalet, niespotykanych w standardowych pakowarkach próżniowych. Patrząc od góry, będzie to rolka folii moletowanej, sprytnie ukrytej w obudowie. Możemy ją wygodnie rozwijać, prowadząc pod czarną prowadnicą, gdzie czeka kolejny duży walor! Dwukierunkowy nożyk, za pomocą którego wygodnie dotniemy folię na oczekiwaną długość. Poniżej zobaczymy "rynienkę", w którą podczas pakowania próżniowego wsuwamy krawędź woreczka. Możemy ją bez trudu wyjąć i wygodnie umyć. To ważne i niezwykle praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Sama klapa także oferuje jedną ciekawostkę, a mianowicie przezroczyste okienko, umożliwiające wgląd w ułożenie krawędzi woreczka. O czym to świadczy? O niezwykle przemyślanej budowie pakowarki, która na każdym kroku zaskakuje maksymalną wygodą i praktycyzmem.

Pakowarka próżniowa Magic Vac - Champion

Docinanie folii wbudowanym nożykiem

Wyjmowana rynienka

Wyjmowana rynienka

Możliwość mycia rynienki w zmywarce

Mycie rynienki w zmywarce

Funkcjonalny panel sterowania

Poświęćmy chwile panelowi sterowania, ulokowanemu z prawej strony urządzenia. Obejmuje on zaledwie 6 przycisków, które pozwalają na wręcz intuicyjną obsługę. Najważniejsze z nich to:

  • Automatyczne pakowanie próżniowe i samoistne zgrzewanie
  • Tryb pracy ręcznej – zamykanie pulsacyjne
  • Zgrzewanie folii
  • Cancel – przerywanie aktualnie trwających procesów
  • Zamykanie pojemników i akcesoriów od Magic Vac

CHAMPION w akcji…!

Aby rozpocząć usuwanie powietrza z woreczka lub pojemnika klapa musi być dokładnie zamknięta. Podczas jej dociskania usłyszymy charakterystyczny „klik” z lewej i prawej strony. Na panelu obsługi zapali się czerwone światełko, świadczące o gotowości do działania. To dobry moment na uruchomienie wybranego trybu: automatycznego lub manualnego, a co za tym idzie włączenie pracy pompy, odpowiedzialnej za usuwanie powietrza. Będzie ona dość głośna. Na szczęście proces zamykania próżniowego trwa naprawdę krótko, więc towarzyszący mu hałas nie powinien okazać się uciążliwy.

panel sterowania

Zamykanie pulsacyjne – dlaczego je polubisz?

CHAMPION oferuje naprawdę fajną opcję manualnej pracy. Zawsze kiedy chcesz zapakować próżniowo delikatne i wrażliwe na zgniecenia artykuły spożywcze, z przyjemnością sięgniesz po tą możliwość. Zwalniając przycisk natychmiastowo przerywasz pracę pompy i proces usuwania powietrza. Jeśli ten stan spakowania Cię zadowala lub dalsza praca mogłaby uszkodzić żywność, wystarczy że naciśniesz przycisk „zgrzewanie”, by szczelnie zamknąć woreczek. Kapitalne!

Akcesoria Magic Vac umilają pracę

Marka Magic Vac dostarcza szereg praktycznych akcesoriów: eleganckich i wygodnych pojemników, korków do butelek, czy przystawek do zamykania zwykłych słoików. Mając takie narzędzia w ręce, można cieszyć się lepszym gospodarowaniem jedzeniem oraz większym porządkiem.

Reasumując, pakowarka próżniowa CHAMPION to świetny wybór do domowej kuchni. Szczególnie dla tych, którzy chcą wyciągnąć jak najwięcej korzyści z technologii pakowania próżniowego, a nie traktują jej marginalnie. Cena urządzenia jest bardzo przystępna jak na wysoki standard sprzętu i oferowane możliwości. Jego wygląd także nie zawiedzie. Pakowarka jest biała, prezentuje się bardzo „czysto” i elegancko.

Akcesoria do pakowania próżniowego Magic Vac
Przystawka do zamykania zwykłych słoików

Przystawka do zamykania zwykłych słoików (zamawiana oddzielnie)

Zamykanie próżniowe słoika

Zamykanie próżniowe szklanego słoika z sokiem

Przystawka zamykająca słoiki do urządzeń Magic Vac

Przystawka zamykająca słoiki do urządzeń Magic Vac

Powiązane produkty

Pakowarki próżniowe domowe

Pakowaczka CHAMPION z nożykiem do folii

Magic Vac
MV V212PK1
759,00 zł
W komplecie: 1 x rolka folii moletowanej 30 cm x 3 m | 5 x worek 20 x 30 cm | przewód do zamykania pojemników i akcesoriówPROMOCJA: Dopłać 1 zł i zamów w zestawie z dodatkową przystawką do zamykania słoików! szerokość listwy zgrzewającej: 30 cm funkcja zamykania pulsacyjnego tryby zamykania humid&dry wbudowane miejsce na rolkę folii wbudowany nożyk...
Zestaw do pakowania próżniowego z pakowarką CHAMPION Zestaw do pakowania próżniowego z pakowarką CHAMPION 2
  • -108,00 zł
Pakowarki próżniowe do słoików (zestawy)

Zestaw do zamykania słoików z pakowarką CHAMPION

Magic Vac
MV V212PK1 set 6
784,00 zł 892,00 zł
W zestawie: pakowarka próżniowa CHAMPION (Magic Vac) 1 x rolka folii moletowanej 30 cm x 3 m 5 x worek 20 x 30 cm przewód do zamykania pojemników i akcesoriów przystawka do zamykania słoików 6 x słoik szklany 720 mm z zakrętką szerokość listwy zgrzewającej: 30 cm funkcja zamykania pulsacyjnego wbudowane miejsce na rolkę folii wbudowany nożyk do...

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do ulubionych
Dodano do porównania

Zbieramy pliki cookies dla poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.