Rozwiązanie to jest niesłychanie wszechstronne i efektywne, przedłuża świeżość artykułów spożywczych nawet pięciokrotnie! Sprawdzi się w przypadku większości produktów żywnościowych, zarówno tych surowych jak i tych po obróbce termicznej. Co więcej! Artykuły zabezpieczone hermetycznie mogą mieć konsystencję stałą lub płynną, a składowane ich w temperaturze pokojowej (niektóre produkty), w lodówce lub zamrażalniku, nie stanowi problemu.

Świeże wędliny i sery

- są produktami o krótkiej przydatności, które w przypadku złego przechowywania mogą wręcz stać się niebezpiecznymi dla zdrowia.. Kilka dni wystarczy, by zrobiły się nieapetyczne lub całkowicie niezdatne do spożycia. Do ich przechowywania najlepiej sprawdzą się pojemniki próżniowe. Przekrój tego rodzaju asortymentu jest szeroki. Mogą to być pojemniki, w których proces usunięcia powietrza odbywa się ręcznie - za pomocą pompki próżniowej lub automatycznie - z udziałem zgrzewarki. Mamy do dyspozycji na przykład:

  • pojemniki próżniowe Executive - prostokątne i okrągłe, o pojemności od 1.5 l do 4 l. Są w pełni bezpieczne w kontakcie z żywnością i jakże funkcjonalne: można w nich mrozić, myć je w zmywarce oraz odgrzewać w nich jedzenie.
  • Atrakcyjne wizualnie opakowania są zamykane próżniowo za pomocą urządzeń marki Magic Vac.

PROPOZYCJA - zapakuj hermetycznie wędliny i sery zaraz po przyjściu ze sklepu. Po kilku dniach sam oceń, czy było warto!

Pojemniki próżniowe na wędliny

Zupy i gotowe dania

- kremy, dania jednogarnkowe, sosy i inne płynne potrawy, są idealne do przygotowania w większej ilości. W końcu kto gotuje rosół na 1 porcję? Raczej nie zdarza się to zbyt często. Przykładowo, wspomniany już bulion, to znakomita baza do robienia rozmaitych zup, i dań m.in. risotto. Wystarczy podzielić całość na mniejsze porcje i odpowiednio zabezpieczyć. Listwowe pakowarki próżniowe nie są przystosowane do przechowywania płynów. Zgrzewanie woreczków z cieczą, bez wątpienia doprowadzi do uszkodzenia urządzenia, a wymyślne „patenty” jak to obejść problem, nie są satysfakcjonujące. Kilka sprawdzonych sposobów:

  • pokrywki i naczynia próżniowe - metoda niezwykle praktyczna i uniwersalna. Można zaopatrzyć się w samą pokrywkę o wybranym zakresie średnicy i stosować ze swoimi naczyniami, garnkami itp. lub nabyć zestaw z naczyniem ze stali nierdzewnej- seria ES-line. Zamknięcie naczynia z uniwersalną pokrywką następuje przy użyciu pompki ręcznej lub pakowarki próżniowej Lava.
  • zamykanie szklanych słoików pakowarką - sposób na przechowywanie gotowych obiadów (i nie tylko), szczególnie upodobany przez osoby żyjące w duchu zero waste. Zwykłe słoiki są wtórnie wykorzystywane. Przy użyciu specjalnych nakładek z wężykiem, oraz pakowaczek marki LAVA lub Magic Vac można bez przeszkód zamknąć próżniowo gotowy posiłek i cieszyć się jego smakiem nawet za kilkanaście dni.
  • pakowarki pionowe do płynów - model Vesta Elite - stworzone idealnie do tego celu, w odpowiedzi na potrzeby rynku. Unikatowa konstrukcja pozwala wieszać woreczki z płynną zawartością i zgrzewać brzegi bez ryzyka awarii.

PROPOZYCJA - Gotuj więcej i miej zawsze coś gotowego do zjedzenia „na czarną godzinę”!

Zamykane próżniowe zupy

Zamykanie próżniowe w szklanych słoikach

Mięso przed zamrożeniem

- utrata wody, nieciekawy zapach i posmak wszystkiego, co było obok w szufladzie, to nieodzowne elementy obecne podczas mrożenia w zwykłych woreczkach, pojemnikach itp. Mięso skute lodem, podczas rozmrażania, wraz z wodą traci wszystko, co najlepsze! Zmniejsza również swoją objętość, co jest niepożądane, szczególnie w przypadku dobrej jakości towaru. Przechowując je hermetycznie, zapakowane w folii, wspomniane kwestie nie mają prawa bytu. A nawet więcej, przynoszą same korzyści! Można podzielić mięso na pojedyncze porcje – na przykład steki, czy kotlety i wyjmować w razie potrzeby dokładnie odliczoną ilość.

PROPOZYCJA - mięso zamknij próżniowo i bezzwłocznie ciesz się rezultatem, jak gdyby było marynowane przez 6 h w lodówce!

Produkty sypkie

- takie jak mąka, cukier, kasza, rozmaite płatki czy nasiona, kawa i wiele innych- w nieszczelnych opakowaniach szybko absorbują wilgoć z otoczenia, zbrylają się. Zapakowane próżniowo, zachowają kilkakrotnie dłużej świeżość i swoje pierwotne cechy - jak tekstura, aromat, wartości odżywcze. Tutaj, najlepiej sprawdzą się pojemniki próżniowe Premium Lava, Eko-Vacuum, Executive lub woreczki zgrzewane pakowarką.

PROPOZYCJA - wprowadź porządek i spójność, umieszczając produkty sypkie w pojemnikach z jednej linii!

Pakowanie próżniowe mięsa

Zamykanie próżniowe mięsa

Warzywa i owoce

- kupując sezonowo, w większych ilościach i utrwalając je próżniowo - mamy zapewnioną świeżość surowców oraz zaoszczędzamy czas i pieniądze. W późniejszym czasie, nieocenionym ułatwieniem okaże się ich wcześniejsze dzielenie na konkretne porcje i mrożenie. Warto użyć zgrzewarki z funkcją zamykania pulsacyjnego, uniemożliwiającą zgniecenie delikatnych struktur. Znajdziesz je w wybranych modelach pakowarek Magic Vac: np. CHAMPION, PERFETTA, MAXIMA 2.

Przechowywanie warzyw próżniowo

Przechowywanie truskawek w pojemniku próżniowym Executive

Zamykanie próżniowe w woreczku pakowarką Maxima 2

Pojemniki próżniowe z linii Executive

Powiązane produkty

Pakowarki próżniowe domowe

Pakowaczka CHAMPION z nożykiem do folii

Magic Vac
MV V212PK1
759,00 zł
W komplecie: 1 x rolka folii moletowanej 30 cm x 3 m | 5 x worek 20 x 30 cm | przewód do zamykania pojemników i akcesoriówPROMOCJA: Dopłać 1 zł i zamów w zestawie z dodatkową przystawką do zamykania słoików! szerokość listwy zgrzewającej: 30 cm funkcja zamykania pulsacyjnego tryby zamykania humid&dry wbudowane miejsce na rolkę folii wbudowany nożyk...
Strona główna

Pakowarka do żywności COMPACT

Magic Vac
389,00 zł
W komplecie: 5 x worek moletowany 20 x 30 cm | przewód do zamykania pojemników i akcesoriów PROMOCJA: Dopłać 1 zł i zamów w zestawie z dodatkową przystawką do zamykania słoików! szerokość listwy zgrzewającej: 30 cm wyświetlacz postępu z diodami LED Do pakowarki COMPACT wybierz worki / folie  moletowane.
Pakowarki próżniowe Premium

Pakowarka listwowa V.100 Premium

Lava
1 635,00 zł
5 lat gwarancji*  |  20 lat dostępności części  |  Darmowa wysyłka Zamów samo urządzenie lub w atrakcyjnym zestawie. *dla osób prywatnych. Gwarancja dla firm wynosi 2 lata.
Pakowarki próżniowe Premium

Pakowarka próżniowa V.300 Premium

Lava
2 235,00 zł
5 lat gwarancji*  |  20 lat dostępności części wymiennych  |  Darmowa wysyłka Zamów samo urządzenie lub w atrakcyjnym zestawie. *dla osób prywatnych. Gwarancja dla firm wynosi 2 lata.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do ulubionych
Dodano do porównania

Zbieramy pliki cookies dla poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.