1. Dojrzewanie wołowiny na sucho we własnej lodówce

Od jakiegoś czasu wzrasta zainteresowanie wołowiną oraz świadomość jej odpowiedniego przygotowania, by efekt końcowy zaskakiwał swoim smakiem. Jeśli podczas rodzinnego spotkania lub grillowania z przyjaciółmi chcesz zaserwować steki wołowe, możesz to zrobić naprawdę profesjonalnie, rodem z najlepszych steakhouse’ów.

Technologia 1: Dojrzewanie wołowiny
Wiele mówi się o sezonowaniu wołowiny na sucho, jako sposobie na uzyskanie idealnie kruchego, aromatycznego i wyjątkowo smacznego mięsa. Steki z sezonowanej wołowiny to ekskluzywny punkt każdego restauracyjnego menu. Nie każdy jednak wie, że sam proces dojrzewania mięsa na sucho, można podjąć we własnej lodówce lub bardziej profesjonalnie, z użyciem specjalistycznych szaf DRY AGER. Miłośnicy steków mogą cieszyć się kulinarną przygodą, wykorzystując specjalne worki membranowe A-vac lub szafę DRY AGER, którą da się wpasować do projektu kuchni jako urządzenie wolnostojące lub pod zabudowę.

Wołowina sezonowana na sucho
Dojrzewanie wołowiny w szafie DRY AGER

Rozwiązanie A: Worki do dojrzewania wołowiny A-vac

Specjalne worki membranowe A-vac stosowane są do sezonowania kawałków wołowiny o różnej wadze, zamkniętych za pomocą pakowarki próżniowej. Aktualnie wiele osób posiada takie urządzenie w swojej kuchni, a jeśli nie, warto rozważyć jego zakup, ze względu na praktyczne zastosowanie. O tym jak działają worki A-vac można przeczytać w oddzielnym artykule. Z pewnością pozwalają one uszlachetnić wołowinę, która końcowo przybierze postać wyśmienitych steków. W workach A-vac możemy również dojrzewać inne gatunki mięs np. dziczyznę czy wieprzowinę do celów kulinarnych.

Dojrzewanie wołowiny na sucho

Rozwiązanie B: Szafa do dojrzewania wołowiny DRY AGER DX500

Idąc krok dalej, a nawet kilka konkretnych kroków…napotkamy rozwiązanie z najwyższej półki. Profesjonalna szafa do sezonowania mięsa DRY AGER otwiera przed każdym możliwości, które jak dotąd były dostępne tylko i wyłącznie dla branży gastronomicznej. Urządzenie zapewnia optymalne warunki dla dojrzewania mięsa, bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy. Wystarczy podłączyć je do prądu i uruchomić. Właściwe parametry samoczynnie zadbają o prawidłowy proces. Mimo, że zakup takiego sprzętu to nie mały wydatek, są osoby, które decydują się na taką inwestycje…z miłości do wołowiny i chęci zaskoczenia swoich gości czymś zupełnie wyjątkowym. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat szaf dojrzewalniczych, zachęcamy do odwiedzenia strony poświęconej marce DRY AGER. Urządzenia tej marki pozwalają również na przygotowanie wędlin długodojrzewających, oraz oczywiście na kruszenie i innych gatunków mięs.

Szafado dojrzewania wołowiny w domu

Technologia 2: Pakowanie próżniowe w służbie najlepszego smaku

Zamykanie próżniowe powszechnie kojarzy się z zabezpieczaniem żywności przed jego zepsuciem. Mniej mówi się o innych, alternatywnych korzyściach, jakie płyną z wykorzystania tej technologii.

Podczas wytwarzania podciśnienia, czyli np. zamykania pojemnika próżniowego, wszelkie przyprawy wchłaniają się znacznie szybciej i skuteczniej. Nie ma potrzeby wielogodzinnego leżakowania mięs w marynacie, co doceni każdy spontaniczny organizator spotkań przy grillu. Do tego celu można wykorzystać zarówno pojemniki próżniowe, jak i uniwersalne pokrywki, stosowane na własne miski i naczynia.

Próżnia może nam pomóc przyspieszając proces zarówno w marynowaniu jak i peklowaniu. Co więcej, ten sam efekt osiągniemy przy zastosowaniu znacznie mniejszej ilości przypraw.

Rozwiązanie A: Pojemniki próżniowe
Dobrze znaleźć takie pojemniki, które swoją pojemnością pozwolą na wygodne marynowanie większej ilości mięsa. Praktyczną propozycją są gotowe zestawy, z których część pojemników możemy wykorzystać także do codziennego przechowywania wędlin i serów.

Marynowanie mięsa w pojemniku G-line
Marynowanie mięsa w naczyniu szklanym G-line
Szklane pojemniki próżniowe

Rozwiązanie B: Uniwersalne pokrywki
Taki produkt, jak uniwersalna pokrywka, sprawdzi się na większości garnkach i misach o płaskim rancie. Wystarczy dobrać najbardziej odpowiadającą nam średnicę. Aby wyciągnąć powietrze z wnętrza naczynia, należy zastosować ręczną pompkę próżniową lub, jeśli posiadamy, pakowarkę próżniową LAVA. Oprócz marynowania, jest to genialne rozwiązanie przy transporcie dań płynnych, które są szczelnie zamknięte i nie ulegną przypadkowemu wylaniu.

Uniwersalne pokrywki próżniowe

Technologia 3: gotowanie sous vide
Delikatne, soczyste…doskonałe! Tak można opisać efekt zastosowania sous vide: metody gotowania w niskich temperaturach. Technologia znana z najlepszych restauracji, coraz częściej wykorzystywana jest w prywatnych kuchniach. Jak sous vide ma się do tradycyjnego grillowania? Obróbce termicznej sous vide możesz poddać steki wołowe lub inne rodzaje mięs. By postawić kropkę nad „i”, zamknij pory mięsa wrzucając je na rozgrzanego grilla…efekt murowany! Do gotowania sous vide możesz wykorzystać specjalny cyrkulator lub praktyczną wannę.

Technologia gotowania próżniowego

Technologia 4: Obróbka termiczna w ekstremalnej temperaturze!
Na rynku pojawiła się nowa technologia grillowania, oparta na osiąganiu ekstremalnie wysokiej temperatury, niespotykanej w tradycyjnych rozwiązaniach. BEEFER, bo o nim mowa, to grill stworzony z myślą o idealnych stekach. 800 stopni, jakie oferuje, to wyśmienite warunki dla obróbki wołowiny, ale nie tylko. Więcej na temat tego nowoczesnego grilla ogrodowego przeczytasz na stronie marki BEEFER. Z pewnością zakup takiego sprzętu skutkuje nowym spojrzeniem na grillowanie i odkryciem zupełnie nowych wrażeń kulinarnych.

Grille do steków BEEFER
Pakowarki próżniowe LAVA

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych
Dodano do porównania

Zbieramy pliki cookies dla poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.