Pakowanie próżniowe zabezpiecza produkty, przedłużając kilkakrotnie ich przydatność do spożycia oraz gwarantując najwyższy stopień higieny w trakcie ich przechowywania. Proces ten polega na usunięciu powietrza z opakowania i jego szczelnym zamknięciu. To podstawowe zadanie pakowarek próżniowych. Czy można oczekiwać więcej? Można!

Posiadanie dodatkowych akcesoriów sprawia, że pakowanie próżniowe jest jeszcze bardziej funkcjonalne i zastępuje wiele dodatkowych urządzeń czy pojemników.. Warunkiem jest korzystanie z urządzenia, które będzie kompatybilne z praktycznymi dodatkami. Przyjrzyjmy się zatem najbardziej funkcjonalnym akcesoriom dostępnym na rynku. Co oferują i jakie zalety posiadają?

Przystawka do słoików

Zaopatrując się w dodatkowe wyposażenie do pakowarki próżniowej marki LAVA lub Magic Vac – jakim jest przystawka do wekowania słoików, zyskujesz możliwość zamykania próżniowo płynów! Nie zrobisz tego z pomocą woreczka, ze względu na ograniczenia, jakie w tym zakresie posiadają urządzenia listwowe. Zwykły szklany słoik to również doskonała alternatywa dla o wiele droższych pojemników. Korzyści z posiadania przystawki do słoików:

  • Oszczędność czasu poprzez przygotowanie wcześniej posiłków w większej ilości, np.: zup, sosów, dań jednogarnkowych i zamknięcie ich próżniowo w słoikach - na później.
  • Robienie w większych ilościach świeżych soków, smoothie i korzystanie z ich dobrodziejstw przez kolejne dni.
  • Przedłużenie czasu przydatności do spożycia przetworów niezużytych całkowicie zaraz po otwarciu słoika - jak np. dżemy, sałatki, koncentraty.
  • Wykorzystanie posiadanych już słoików - nada się większość modelio średnicy 8,5 cm-10 cm i odpowiedniej wysokości rantu - jakie można znaleźć w swojej kuchni.
  • Zamykanie próżniowe dowolnych produktów (nie tylko płynnych) z możliwością wielokrotnego korzystania z tych samych słoików.
  • Świetny sposób na przechowywanie suszonych grzybów.

Przy użyciu pakowarek próżniowych marki LAVA lub Magic Vac i pasujących do nich akcesoriów, fundujesz sobie maksimum funkcjonalności, a co za tym idzie wiele korzyści i wygody na co dzień.

Zamykanie próżniowe słoików

Uniwersalne pokrywki próżniowe

Zaletą uniwersalnych pokrywek próżniowych jest możliwość ich użytkowania na własnych naczyniach, misach, garnkach i słoikach. To bardzo wygodne rozwiązanie, które ułatwia kulinarne czynności. Gotowe danie możemy zamknąć (po ostudzeniu) w tym samym garnku, w którym było przyrządzane., nie brudząc przy tym dodatkowych pojemników. W tej samej postaci możemy je bezpiecznie przewieź, gdyż hermetyczne zamknięcie ustrzeże nas przed wychlapaniem zawartości.

Pokrywka na misce z mięsem w marynacie to strzał w dziesiątkę, gdyż podczas usuwania powietrza z wnętrza naczynia, proces marynowania zostaje znacznie przyspieszony. Powtarzając tą czynność kilkakrotnie, już po kilku chwilach jesteśmy gotowi do grillowania.

Takie pokrywki dostępne są dla urządzeń marki LAVA (większy wybór i większe średnice pokryw), jak i Magic Vac.

Cyrkulator sous vide

Gotowanie potraw bez unoszenia się zapachów w kuchni? Brzmi zaskakująco? Jest to możliwe tylko z udziałem cyrkulatora sous vide! Danie szczelnie zamknięte w specjalnym woreczku - za pomocą pakowarki próżniowej, jest przyrządzane powoli, w kąpieli wodnej. Cyrkulator sous vide domowy LX.20 Stick - dba o stałe podgrzewanie wody i utrzymywanie jej na tym samym, zadanym poziomie. To gwarancja, że określony produkt spożywczy posiada optymalne warunki do perfekcyjnego efektu kulinarnego. Potrawa, niczym z najlepszej restauracji, ma niepowtarzalny smak, strukturę i aromat, którą można odtworzyć za każdym kolejnym razem.

Posiadając pakowarkę próżniową, warto rozważyć zakup cyrkulatora sous vide, by rozpocząć nową przygodę kulinarną. Światowej sławy metoda gotowania może bowiem zagościć także w Twoim domu.

Akcesoria do pakowania próżniowego żywności posiadają wiele praktycznych zastosowań, z których może korzystać każdy! Dzięki tak sprytnym rozwiązaniom, można łatwiej utrzymywać porządek w kuchni, oszczędzać pieniądze, nie marnować żywności i mieć zawsze pod ręką ulubione przysmaki.

Cyrkulator sous vide gotowanie
Przystawka do słoików
Cyrkulatr z wanną do sous vide
Cyrkulator zanurzeniowy Lava

Powiązane produkty

Akcesoria do pakowarek

Przystawka do wekowania słoików

VL0193
119,00 zł
Oferowane przystawki do zamykania słoików pasują do każdej pakowarki próżniowej LAVA lub dowolnej pakowarki MAGIC VAC.Podczas zamawiania zaznacz odpowiednią markę posiadanego urządzenia! (przystawki się różnią!)
Akcesoria do pakowarek

Uniwersalna pokrywka próżniowa Magic Vac (4-12 cm)

Magic Vac
MV ACO1011
55,00 zł
Uniwersalna pokrywka zamykana za pomocą dowolnej pakowarki próżniowej Magic Vac. Przeznaczona do słoików i naczyń o średnicy 4-12 cm. Średnica pokrywki: 12,5 cm

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do ulubionych
Dodano do porównania